پرستار سالمند در منزل ارزان در تهران

پرستار سالمند در منزل (خدمات نگهداری و مراقبتی)

امروزه با وجود مشغله‌های فراوان و فواصل زیاد محل سکونت، دیگر برای بسیاری از ما مقدور نیست تا به شخصه از سالمندان عزیزمان نگهداری و مراقبت کنیم. با توجه به موارد فوق و حساسیت ویژه سنین سالمندی، نیاز به پرستار سالمند در منزل امروزه به وفور حس می‌شود. مسلما یکی از دغدغه‌های بسیاری از خانواده‌های شاغل پیدا کردن فردی آشنا به امور سالمندان و با تجربه و نیز پرستاری که بتواند در نبود ما به نحو احسن همچون یکی از اعضای خانواده مراقب پدر و مادر سالخورده‌مان باشد و به وی در کارهای منزل کمک کند. مرکز خدمات پرستاری عاطفه با تیمی مجرب از پرستاران سالمند در منزل و بیش از ۲۰ سال تجربه به صورت تخصصی آماده ارائه خدمات در این زمینه به شهروندان تهران و سایر شهرها می‌باشد.

وظایف پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند به شخصی گفته می‌شود که بصورت کلی وظیفه نگهداری، مراقبت و انجام امور شخصی سالمند در منزل را به عهده دارد. پرستاران سالمند از نظر تخصص و تحصیلات به چند دسته: مراقب و نگهدار، بهیار، پرستار طبقه‌بندی می ‌شوند که با توجه به شرایط جسمانی سالمند می‌توانند به وی خدمات ارائه کنند. بطور مثال اگر پدر و مادر عزیز شما به لحاظ جسمانی در سلامت هستند و صرفا برای انجام امور شخصی و منزل خود نیاز به کمک و همراهی دارند، مراقب سالمند به خوبی از عهده انجام چنین اموری برخواهد آمد. اما گاها سالمند در منزل مشکلات فیزیکی دارد که نیازمند مراقبت‌های پرستاری در منزل است. در اینصورت نیاز به یک بهیار و یا پرستار متخصص در منزل بوده تا امور درمانی و پزشکی ایشان را در خانه به انجام رساند.

 

استحمام سالمند و رسیدگی به نظافت شخصی

یکی از کارهایی که انجام آن در زمان کهولت سن به دلیل کمبود بنیه و یا گاها مشکلات حرکتی برای سالمندان بسیار مشکل است، استحمام و انجام امور مربوط به نظافت شخصی، رفتن به توالت و یا مرتب کردن و سلمانی موها می‌باشد. بعضی از سالمندان به دلیل مشکلاتی همچون بی اختیاری در ادرار و … نیاز به پوشک شدن دارند، که این مورد نیز در حیطه وظایف پرستار سالمند می‌باشد.

استحمام سالمند در منزل
مراقبت و نگهداری از سالمند

مراقبت و نگهداری از سالمند، برقراری یک ارتباط دوستانه و صمیمی با سالمند یکی از مهمترین وظایف پرستاران سالمند می‌باشد. این موضوع باعث می‌شود تا عزیزان شما کمتر در معرض افسردگی‌های دوران سالمندی قرار بگیرند.

مراقبت از سالمند در منزل در تهران
اوقات فراغت سالمند
انجام امور رفاهی و پر کردن اوقات فراغت سالمند

یکی از نیازهای اساسی دوران سالمندی، نیاز به تفریح و حضور در اجتماع است. با توجه به توافقات انجام شده مراقب سالمند  می‌تواند در ساعات مشخصی از روز سالمند را در بیرون از منزل همراهی کند و همراه وی به پارک و گردش بروند. علاوه بر این پرستار می‌تواند در فعالیت‌های سرگرم کننده درون منزل همچون، تماشای فیلم، کتاب‌خوانی، حل جدول، مرور خاطرات و تماشای آلبوم ‌های قدیمی سالمند را همراهی نماید.

انجام امور منزل سالمند در تهران
انجام امور خانه و خدمتکاری در منزل

مراقب علاوه بر نگهداری از سالمند، امور منزل را برای ایشان انجام می‌دهد. این فعالیت‌ها شامل، پخت غذا مناسب با رژیم غذایی وی، امور نظافت و تمیز کردن منزل، شستشوی ظروف و پذیرایی از مهمانان وی می‌باشد.

انجام امور اداری و مالی سالمند

در صورت درخواست خانواده و با مجوز کتبی از سوی ایشان، پرستار می‌تواند امور اداری و حتی مالی وی را نیز انجام دهد. انجام خرید برای منزل، پرداخت شارژ ساختمان، پرداخت قبوض آب و برق و گاز و نیز سایر امور بانکی از جمله وظایف یک پرستار سالمند می‌تواند باشد.

انجام امور اداری و مالی سالمندان
رسیدگی به وضعیت درمانی سالمند در منزل

در صورتیکه سالمند تحت نظر پزشک باشد و از داروهای خاصی استفاده می‌کند، پرستار طبق زمانبندی مشخص شده توسط پزشک معالج دارو را به بیمار یادآوری می‌کند و وظیفه دارو دادن به وی را برعهده خواهد داشت. علاوه بر این پرستار سالمند موظف است در صورت نیاز بصورت روزانه و هفتگی فشار خون و یا میزان قند خون وی را اندازه‌گیری نماید.

نگهداری سالمند در منزل در تهران

چه زمانی پرستار روزانه سالمند استخدام کنیم؟

اغلب افراد به خصوص سالمندان مستقل بودن را ترجیح می‌دهند و تمایل دارند کارهایشان را خودشان انجام دهند. تا زمانی که فرد سالمند قادر به انجام کارهای شخصی خود می‌باشد و بیماری او مانع انجام کارهای شخصی‌اش نشده باشد، نیازی به استخدام پرستار حرفه‌ای نیست و می‌توان به منظور جلوگیری از تنهایی ایشان، روی کمک همدم یا مراقب سالمند حساب کرد. همدم سالمند وظیفه‌ی مراقبت از ایشان، هم‌صحبتی، یادآوری زمان داروها، رسیدگی به امور منزل و پختن غذا با توجه به بیماری او را به عهده خواهد داشت.

اگر فرد سالمند برای انجام کارهای شخصی خود به کمک نیاز داشته باشد، به طوری که مشکلات جسمی اجازه حرکت به او ندهند یا حرکاتش را محدود کنند. دچار اختلالات شناختی و زوال عقل باشد یا در یادآوری افراد مشکل باشد، زمانی است که ایشان نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارد و استخدام پرستار روزانه سالمند توصیه می‌گردد. چنانچه سالمند به مراقبت‌های پرستاری به صورت شبانه‌روزی نیاز داشته باشد، با توجه به شرایط جسمی و نیاز وی می‌توان نسبت به استخدام پرستار ۲۴ ساعته اقدام کرد.

هنگام استخدام پرستار سالمند در منزل به چه نکاتی توجه کنیم؟

جهت استخدام پرستار سالمند در منزل به شکل روزانه یا شبانه‌روزی بایستی شرایط جسمی و روحی سالمند در نظر گرفته شود. نیازها، بیماری‌ و شرایط جسمانی هر فرد با دیگری متفاوت است. بعضی از سالمندان به دنبال همدم و هم صحبت هستند و بعضی دیگر به مراقبت‌های پزشکی نیاز دارند، بنابراین هنگام تماس با مرکز خدمات پرستاری عاطفه شرح حال کاملی از سالمند ارائه دهید تا پرستاری مناسب با شرایط ایشان خدمت شما اعزام گردد.

چرا پرستار سالمند در منزل عاطفه

پرستاران سالمندی که توسط موسسه دارای مجوز خدمات پرستاری در منزل عاطفه به منازل شما اعزام می‌شوند  مزیت‌های زیادی نسبت به سایر پرستارانی که بصورت شخصی فعالیت می‌کنند، دارند.

خدمات پرستاری ساعتی، روزانه و شبانه‌روزی

شما می‌توانید با توجه به شرایط و نیاز خود از خدمات پرستاری سالمند در منزل بصورت ساعتی، روزانه و حتی شبانه‌روزی بهره بگیرید.

خدمات با کیفیت و تخصصی

این افراد کسانی هستند که عاشق سالمندان هستند و می‌توانند با سالمند شما ارتباط عاطفی داشته باشند، از این رو انجام کارهای آنها نه صرفا از روی انجام وظیفه بلکه توام با عشق و محبت خواهد بود.

پرستاران آموزش دیده و حرفه‌ای

پرستاران سالمند عاطفه آموزش‌های لازم را در خصوص نگهداری، مراقبت و پرستاری از سالمند دیده‌اند و به امور سالمندان و وظایف خود آشنایی کامل دارند.

موسسه رسمی و دارای مجوز از وزارت بهداشت

موسسه مشاوره و خدمات پرستاری در منزل عاطفه یک مرکز دارای مجوز از وزارت بهداشت و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشد.

نظارت مستمر بر روند انجام کار

برای افزایش سطح کیفی خدمات و جلب رضایت مشتریان عزیز، عملکرد کلیه کارکنان و تیم پرستاری و مراقبتی ما بصورت مستمر نظارت و بررسی می‌شود.

مراقبت و نگهداری توام با تجربه و تعهد

کلیه مراقبان و پرستاران این مرکز از بین افراد با تجربه و متعهد انتخاب شده‌اند.

پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته

شما می‌توانید جهت مشاوره و یا مطرح کردن موضوعات خود بصورت ۲۴ ساعته در ۷ روزه هفته با پشتیبانی ما تماس بگیرید.

دستمزد پرستاری متناسب با بودجه شما و تعرفه‌های رسمی

با توجه به اینکه این مرکز تحت نظارت مراجع ذیصلاح می‌باشد، دستمزدها بر اساس تعرفه مجاز و بصورت توافق طرفین متناسب با بودجه شما مشخص می‌گردد.

هزینه و دستمزد پرستار سالمند در منزل

یکی از مزایای استخدام پرستار از طریق موسسات پرستاری دارای مجوز مشخص بودن قیمت و تعرفه دستمزد پرستار سالمند در منزل می‌باشد. دستمزد پرستار با توجه به میزان تحصیلات، تجربه و تخصص و نیز نحوه عقد قرارداد بصورت روزانه، شبانه‌روزی و نیز قراردادهای مدت دار و همچنین شرح وظایف وی ( با توجه به وضعیت سلامت سالمند ) متغییر می‌باشد. شما می‌توانید با تماس با مرکز خدمات پرستاری در منزل عاطفه از مشاوران ما در این زمینه کمک بگیرید. این مرکز با توجه به شرایط و درخواست شما و بودجه موردنظر شما مراقب،نگهدار و پرستار سالمند مجرب را به منزل شما اعزام خواهد کرد.

قیمت دستمزد پرستار سالمند